Ślub zimą - dlaczego nie!

.

25 Wrz · Kamila Struzik · No Comments

Sezon ślubny niestety dobiega pomału końca. Jak wiadomo, na organizację ślubu i wesela najczęściej Narzeczeni wybierają terminy już od wczesnej wiosny po późną jesień… Są to miesiące przepełnione piękną pogodą, słońcem oraz kolorową naturą. Nic więc dziwnego, że każda przyszła Młoda Para chce organizować swój wymarzony ślub w pięknej, ciepłej scenerii.. 

A co z zimą? Czy ma ona tyle wad, że tylko nieliczne pary decydują się na organizację swojego ślubu właśnie wtedy? Poznajmy wszystkie argumenty „ZA”, które pozwolą Wam jeszcze raz przemyśleć wybór swojej daty ślubu.

Pierwszym argumentem przemawiającym ZA to wybór sali weselnej oraz daty. W okresie zimowym mamy bardzo duże pole manewru przy wyborze miejsca na przyjęcie weselne. Jest więc spora szansa, że wymarzony obiekt będzie miał bardzo dużo wolnych terminów, dzięki czemu to Państwo Młodzi będą mogli decydować kiedy dokładnie powiedzą sobie TAK Okres oczekiwania również się zmniejsza, więc perspektywa oczekiwania  jednego roku czy dwóch lat odchodzi
w zapomnienie – to dobra alternatywa dla wszystkich, którzy nie chcą już dłużej czekać na sformalizowanie swojego związku. 

Kolejnym argumentem z działu ZA jest również możliwość negocjacji cen w wybranym obiekcie. Dla restauratorów okres zimowy to raczej przestój. Aby zapewnić sobie zarobek w tym niesprzyjającym dla nich okresie, obniżają ceny za wynajęcie sali oraz menu. Ceny spadają od 10 do nawet 50%.  Są wstanie pójść na wiele kompromisów i skupić się na organizacji tylko i wyłącznie Waszego wesela.

Oszczędności przyniosą również dekoracje. Jeśli zdecydujecie się na ślub w okresie bożonarodzeniowym to kościół będzie już ozdobiony choinką, światełkami oraz innymi ozdobami świątecznymi. Spotęgować możecie wystrój świecami czy również mało spotykanymi rzeźbami lodowymi.
Przy dekoracji kościoła czy Urzędu Stanu Cywilnego, możecie zaszaleć i zrobić to po prostu po swojemu
Często w okresie letnim Pary Młode muszą iść na kompromis, ponieważ w jednym dniu odbywa się pięć takich ceremonii i niestety nie ma czasu na zmianę dekoracji dla każdej z par.

Dekoracja sali również może być niepowtarzalna. W zimie szybciej robi się ciemno, dzięki czemu dekoracja światełkami oraz blaskiem świec zapewni niezapomniany, ciepły klimat.

Jeśli chodzi o zimowy transport.. Do ślubu możecie pojechać zaprzęgiem konnym zamiast zwykłym samochodem. Autokar dla Gości również można zastąpić zaprzęgami, co przy pięknej dekoracji pochodniami stworzy niesamowity zimowy kulig – będzie to na wstępie doskonała atrakcja dla wszystkich Gości.

Fotografowie, kamerzyści, muzycy i wszyscy inni usługodawcy, bez których nie wyobrażacie sobie swojego ślubu , mają wiele wolnych terminów w okresie zimowym. A to daje Wam możliwość wyboru najlepszych z najlepszych!

Kolejnym plusem organizacji ślubu w zimie to zdecydowanie piękna sceneria. Bajeczne, chłodne tło to zdecydowanie niepowtarzalna oprawa każdej sesji zdjęciowej. Makijaż dobrany pod porę roku, ubiór w zimowej tematyce: cekiny, błyszczące wsuwki oraz połyskujące diademy nadadzą zimowy klimat, którym będzie cudownym dopełnieniem.

Jest jeszcze jeden bardzo ważny argument przemawiający za organizacją ślubu i wesela
w zimie. To temperatura. Dzięki niej jedzenie dłużej utrzyma świeżość, Pannie Młodej oraz wszystkim zaproszonym paniom makijaż wytrzyma całą noc, a Goście niezmęczeni upałem nie będą schodzić
z parkietu.

Wniosek:

Oryginalność, niepowtarzalność,  a przede wszystkim duża oszczędność. Kto z Was bawił się na takim weselu? Może czas przełamać stereotypy i zaskoczyć wszystkich Gości odwagą i pomysłowością?

Nie bójcie się o brzydką pogodę Zimą nie ma szans na upały i ocieranie potu z czoła, dodatkowo ciężej o ulewne deszcze. Jak wiemy, pogoda bywa kapryśna…, w lecie na brak słońca jesteśmy niestety bezradni. Na szczęście spadający śnieg jesteśmy w stanie zapewnić Wam wszędzie. A cóż więcej potrzeba do klimatycznej, pięknej zimy..?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie prawa zastrzeżone przez infinitelove.pl

Zapisz się do naszego newslettera